Мы свяжемся с вами в ближайшее время!
Ви можете власноруч створити веб-сайт. І не важливо, наскільки багатий у вас в цьому досвід. Безліч запропонованих на ринку CMS дозволяють розробити ресурс без знання програмування. Залишається питання: які існують CMS, як з ними працювати та що підійде саме вам?
Постараємося відповісти.
Вашому бізнесу потрібен сайт. Є дві можливості його отримати:
Статистика говорить нам про впевнене збільшення частки сайтів з CMS. Більшість систем все ж вимагають участі перерахованих фахівців, але роблять його необов'язковим. А життя вебмайстра простішим.
CMS, або движок, – це вебплатформа, в якій люди створюють та обслуговують сайти. Людина, яка це робить, – вебмайстер, повинна мати базові навички роботи з сайтом. Майстром програмування можна не бути.
Платформи дозволяють управляти ресурсом (додавати каталоги, розміщувати картки товарів, змінювати дизайн) за допомогою простого та інтуїтивно зрозумілого інтерфейсу й візуального редактора WYSIWYG (“what you see is what you get” – що бачиш, те й отримаєш).
Розглянемо принцип роботи CMS та її можливості. Робота над сайтом в будь-якій content management system здійснюється через панель управління (її також називають адмінкою або консоллю).
Для розробки дизайну не потрібен фахівець: все робиться за шаблонами. Для цього є повністю готові шаблони на вибір або вбудований конструктор з окремими дизайн-елементами:
Набір налаштувань окремих елементів залежить від шаблону.
Залежно від системи управління, шаблони надаються у вільному доступі або оплачуються окремо. Зазвичай ЦМС пропонує сотні або навіть тисячі варіантів. Шаблони або вбудовані в адмінку, або доступні на спеціалізованих маркетплейсах типу TemplateMonster.
У деяких ЦМСках доступна можливість конструювання сторінки в візуальному редакторі подібно до презентацій.
Розглянемо типи CMS: які бувають движки та чим вони відрізняються. Так вам простіше буде зрозуміти все те, про що ми напишемо далі.
За принципом роботи їх поділяють на:
За типом розробки CMS діляться на модульні, спеціалізовані та замовні.
Модульні CMS сайту – це системи, які дозволяють створювати безліч веб-проектів різної спрямованості. Всі відсутні функції можна підключити окремо за допомогою доповнень: розширень, плагінів або модулів.
Так, в список опцій можна додати, наприклад, функціонал онлайн-шопа, SEO-функції, форму підписки, онлайн-чат тощо.
Модулі, як і шаблони, бувають платними та безкоштовними.
Спеціалізовані платформи заточені під розробку веб-проекту певного типу. Наприклад, для e-commerce є Opencart, Magento та інші.
Функціонал замовних або самописних ЦМС визначається вимогами замовника.
Щоб повноцінно проаналізувати нішу та сайти конкурентів, важливо знати, на основі якої платформи вони створені. Отже, як дізнатися CMS сайту?
Є п'ять основних способів.
У коді HTML ресурсу зберігаються дані про бібліотеки та бази движка. Для доступу до цих даних потрібно відкрити пункт меню «Перегляд коду сторінки» в браузері. У тілі тега head будуть вказані важливі файли адмінки.
Також визначення CMS системи сайту можливе за допомогою файлу в кореневій директиві. Robots.txt перебуває у відкритому доступі та нерідко включає дані про систему. В адресному рядку браузера введіть посилання:
сайт/robots.txt.
І отримаєте доступ.
Спустіться в "підвал": деякі Content Management System вказують себе в футері створених на їх основі сайтів. Також у футері можуть залишити на себе посилання розробники. Так, наприклад, можна з'ясувати, яку конкретно CMS використовує студія.
Автоматично визначити CMS сайту можна, скориставшись інтернет-сервісами. Ці способи підходять для сайтів-конструкторів і систем із закритим кодом.
Популярні й ефективні сервіси:
Якщо визначати та отримувати дані про движки потрібно часто, можна використовувати браузерні розширення. Вони визначають CMS, а іноді й додаткові дані. Наприклад, список встановлених модулів і плагінів.
Щоб перевірити движок сайту, використовуйте:
Практично всі види систем управління контентом володіють достатньою функціональністю для створення того чи іншого ресурсу. Але що вибрати саме вам? Проаналізуйте такі критерії.
Більшість веб-майстрів надають перевагу ЦМСкам зі зручним редактором та адмінкою. Добре, якщо редактор дозволяє працювати як з простим візуалом, так і з HTML-контентом.
WordPress, Joomla, OpenCart, 1С-Бітрікс та інші менш популярні Content Management System оснащені таким редактором за замовчуванням.
Деякі, наприклад, Drupal вимагають установки відповідного модуля.
Перед вибором системи управління важливо зробити тестовий "пробіг" і визначити, наскільки для вас інтуїтивно зрозумілий і зручний інтерфейс движка.
Рано чи пізно, питання SEO-просування стає майже перед будь-яким онлайн-проектом. Так що оцінити, наскільки CMS адаптована для пошукового просування, краще заздалегідь. Важливо враховувати:
Також вона не повинна дублювати сторінки і давати можливість забороняти додавання в індекс сторінок за допомогою канонічних URL.
Як і у випадку з редактором, класифікація CMS тут включає два типи двигунів: ті, що оснащені "SEO-дружнім" функціоналом за замовчуванням, і ті, яким потрібен додатковий інструментарій.
Оцініть, наскільки просто реалізований функціонал в різних CMS. Відповідайте собі на питання, чи вистачить вам цього функціоналу для успішного SEO. Оцініть, наскільки дорого вам обійдуться дії, спрямовані на розширення SEO-дружності до необхідного рівня.
Об'єктивно, самими "сеонутимі" двигунами вважаються українська платформа Хорошоп, CS-Cart, OpenCart.
Кастомізація – це адаптація платформи відповідно до специфіки проекту. Наприклад, блогові платформи показують на головній сторінці нові пости, а движок для інтернет-магазину дозволяє публікувати картки товару.
За фактом, кастомізації піддаються всі CMS. Однак складність адаптації ЦМС до потреб проекту визначається наступним чином:
За замовчуванням. Вбудовані функції WordPress, OpenCart практично не адаптуються. У Drupal і Joomla! варіацій більше.
За допомогою плагінів, розширень, модулів. Найбільше варіацій у WordPress, переважна кількість з них - безкоштовні. Багато готових розширень і в OpenCart, але на них вже доведеться розщедритися.
За допомогою шаблонів і тем. І тут теж лідер WordPress. Для цієї платформи розроблені сотні тем, адаптованих для блогів, корпоративних сторінок, інтернет-магазинів. Вони існують і для Joomla !, 1С-Бітрікс, і Drupal, але пропозиція в даному випадку обмежена.
Мы свяжемся с вами в ближайшее время!
Ми зв'яжемося з вами найближчим часом!