Безкоштовно по Україні
080 033 95 67

Які бувають CMS системи? Як дізнатися CMS сайту?

Які бувають CMS системи? Як дізнатися CMS сайту?

Ви можете власноруч створити веб-сайт. І не важливо, наскільки багатий у вас в цьому досвід. Безліч запропонованих на ринку CMS дозволяють розробити ресурс без знання програмування. Залишається питання: які існують CMS, як з ними працювати та що підійде саме вам?

Постараємося відповісти.

Альтернатива програмуванню

Вашому бізнесу потрібен сайт. Є дві можливості його отримати:

 1. Зібрати команду розробників, вебдизайнерів та SEO-фахівців, які втілять в життя вашу ідею;
 2. Створити ресурс на движку або CMS (Content Management System).

Статистика говорить нам про впевнене збільшення частки сайтів з CMS. Більшість систем все ж вимагають участі перерахованих фахівців, але роблять його необов'язковим. А життя вебмайстра простішим.

CMS, або движок, – це вебплатформа, в якій люди створюють та обслуговують сайти. Людина, яка це робить, – вебмайстер, повинна мати базові навички роботи з сайтом. Майстром програмування можна не бути.

Платформи дозволяють управляти ресурсом (додавати каталоги, розміщувати картки товарів, змінювати дизайн) за допомогою простого та інтуїтивно зрозумілого інтерфейсу й візуального редактора WYSIWYG (“what you see is what you get” – що бачиш, те й отримаєш).

Як це працює?

Розглянемо принцип роботи CMS та її можливості. Робота над сайтом в будь-якій content management system здійснюється через панель управління (її також називають адмінкою або консоллю).

Для розробки дизайну не потрібен фахівець: все робиться за шаблонами. Для цього є повністю готові шаблони на вибір або вбудований конструктор з окремими дизайн-елементами:

 • шрифтами;
 • кольорами;
 • картинками;
 • логотипами;
 • кнопками;
 • посиланнями тощо.

Набір налаштувань окремих елементів залежить від шаблону.

cms2 Які бувають CMS системи? Як дізнатися CMS сайту?

Залежно від системи управління, шаблони надаються у вільному доступі або оплачуються окремо. Зазвичай ЦМС пропонує сотні або навіть тисячі варіантів. Шаблони або вбудовані в адмінку, або доступні на спеціалізованих маркетплейсах типу TemplateMonster.

У деяких ЦМСках доступна можливість конструювання сторінки в візуальному редакторі подібно до презентацій.

Класифікація

Розглянемо типи CMS: які бувають движки та чим вони відрізняються. Так вам простіше буде зрозуміти все те, про що ми напишемо далі.

За принципом роботи їх поділяють на:

 • OpenSource проекти. Такі управлінські системи мають відкритий вихідний код і поширюються без ліцензування. Доповненням і розширенням функціоналу можуть займатися будь-які програмісти ентузіасти. Найвідоміші системи такого типу – WordPress, Joomla!, Drupal таЯв ін. сьогодні користуються найбільшою популярністю серед стандартних рішень для роботи з сайтом. Приклади: WordPress, OpenCart, Joomla !, Drupal, Magento, PrestaShop.
 • Двигуни з закритим кодом або Коробкові CMS. Робота з ними ліцензується і чітко регламентується правовласниками. Бази з цього сегмента можуть сподобатися відмінним функціоналом (наприклад, популярний 1С-Бітрікс), але будь-які коригування під завдання конкретного проекту неможливі без впровадження стороннього коду. Вони забезпечують високий рівень безпеки, регулярні оновлення і своєчасну підтримку. Ще один приклад – відома всім Tilda.

За типом розробки CMS діляться на модульні, спеціалізовані та замовні.
Модульні CMS сайту – це системи, які дозволяють створювати безліч веб-проектів різної спрямованості. Всі відсутні функції можна підключити окремо за допомогою доповнень: розширень, плагінів або модулів.

Так, в список опцій можна додати, наприклад, функціонал онлайн-шопа, SEO-функції, форму підписки, онлайн-чат тощо.

Модулі, як і шаблони, бувають платними та безкоштовними.

Спеціалізовані платформи заточені під розробку веб-проекту певного типу. Наприклад, для e-commerce є Opencart, Magento та інші.

Функціонал замовних або самописних ЦМС визначається вимогами замовника.

Як дізнатися, на якому движку зроблений сайт

Щоб повноцінно проаналізувати нішу та сайти конкурентів, важливо знати, на основі якої платформи вони створені. Отже, як дізнатися CMS сайту?

Є п'ять основних способів.

За вихідним кодом сторінки

У коді HTML ресурсу зберігаються дані про бібліотеки та бази движка. Для доступу до цих даних потрібно відкрити пункт меню «Перегляд коду сторінки» в браузері. У тілі тега head будуть вказані важливі файли адмінки.

За файлу Роботс

Також визначення CMS системи сайту можливе за допомогою файлу в кореневій директиві. Robots.txt перебуває у відкритому доступі та нерідко включає дані про систему. В адресному рядку браузера введіть посилання:

сайт/robots.txt.

І отримаєте доступ.

За даними в футері

Спустіться в "підвал": деякі Content Management System вказують себе в футері створених на їх основі сайтів. Також у футері можуть залишити на себе посилання розробники. Так, наприклад, можна з'ясувати, яку конкретно CMS використовує студія.

horoshop Які бувають CMS системи? Як дізнатися CMS сайту?

Через автоматичні сервіси

Автоматично визначити CMS сайту можна, скориставшись інтернет-сервісами. Ці способи підходять для сайтів-конструкторів і систем із закритим кодом.

Популярні й ефективні сервіси:

 • BuiltWith
  Інтернет-програма аналізує будь-який домен і визначає його ЦМС без реєстрації. Все, що потрібно, це ввести URL сайту.
 • WhatCMS
  Тут теж потрібно ввести адресу. Але все, що ви отримаєте - тільки назву системи. Якщо вам не важливі деталі, це швидкий і простий варіант.
  what_cms Які бувають CMS системи? Як дізнатися CMS сайту?
 • iTrack.
  Визначає понад 80 популярних систем управління. Є функціонал розширення для браузера.

Через розширення браузера

Якщо визначати та отримувати дані про движки потрібно часто, можна використовувати браузерні розширення. Вони визначають CMS, а іноді й додаткові дані. Наприклад, список встановлених модулів і плагінів.

Щоб перевірити движок сайту, використовуйте:

 • Wappalyzer (Chrome, Safari, Firefox). Крім даних про Content Management System розширення викочує інформацію про системи аналітики, бібліотеки, фреймворк і т.д.
 • iTrack (Chrome). Про нього ми вже писали.
 • RDS Bar (Chrome, Яндекс.Браузер, Opera, Firefox). Онлайн-розширення видає цілий ряд різних результатів аналізу. Так що цей варіант більше підійде досвідченим фахівцям.

Як вибрати движок для сайту

Практично всі види систем управління контентом володіють достатньою функціональністю для створення того чи іншого ресурсу. Але що вибрати саме вам? Проаналізуйте такі критерії.

cms3 Які бувають CMS системи? Як дізнатися CMS сайту?

Візуальний редактор

Більшість веб-майстрів надають перевагу ЦМСкам зі зручним редактором та адмінкою. Добре, якщо редактор дозволяє працювати як з простим візуалом, так і з HTML-контентом.

WordPress, Joomla, OpenCart, 1С-Бітрікс та інші менш популярні Content Management System оснащені таким редактором за замовчуванням.

Деякі, наприклад, Drupal вимагають установки відповідного модуля.

Перед вибором системи управління важливо зробити тестовий "пробіг" і визначити, наскільки для вас інтуїтивно зрозумілий і зручний інтерфейс движка.

SEO-доброзичливість

Рано чи пізно, питання SEO-просування стає майже перед будь-яким онлайн-проектом. Так що оцінити, наскільки CMS адаптована для пошукового просування, краще заздалегідь. Важливо враховувати:

 • швидкість завантаження (від кількості плагінів страждає швидкість);
 • наявність інтерфейсу для управління метаданими;
 • можливість відстеження аналітичних даних в адмінпанелі;
 • простота видалення сторінок і налаштування 301 редиректу;
 • можливість управляти XML-картою сайту та файлом robots.txt;
 • можливість оптимізації зображень;
 • валідність коду.

Також вона не повинна дублювати сторінки і давати можливість забороняти додавання в індекс сторінок за допомогою канонічних URL.

Як і у випадку з редактором, класифікація CMS тут включає два типи двигунів: ті, що оснащені "SEO-дружнім" функціоналом за замовчуванням, і ті, яким потрібен додатковий інструментарій.

Оцініть, наскільки просто реалізований функціонал в різних CMS. Відповідайте собі на питання, чи вистачить вам цього функціоналу для успішного SEO. Оцініть, наскільки дорого вам обійдуться дії, спрямовані на розширення SEO-дружності до необхідного рівня.

Об'єктивно, самими "сеонутимі" двигунами вважаються українська платформа Хорошоп, CS-Cart, OpenCart.

Кастомізація

Кастомізація – це адаптація платформи відповідно до специфіки проекту. Наприклад, блогові платформи показують на головній сторінці нові пости, а движок для інтернет-магазину дозволяє публікувати картки товару.

За фактом, кастомізації піддаються всі CMS. Однак складність адаптації ЦМС до потреб проекту визначається наступним чином:

За замовчуванням. Вбудовані функції WordPress, OpenCart практично не адаптуються. У Drupal і Joomla! варіацій більше.

За допомогою плагінів, розширень, модулів. Найбільше варіацій у WordPress, переважна кількість з них - безкоштовні. Багато готових розширень і в OpenCart, але на них вже доведеться розщедритися.

wp_cms Які бувають CMS системи? Як дізнатися CMS сайту?

За допомогою шаблонів і тем. І тут теж лідер WordPress. Для цієї платформи розроблені сотні тем, адаптованих для блогів, корпоративних сторінок, інтернет-магазинів. Вони існують і для Joomla !, 1С-Бітрікс, і Drupal, але пропозиція в даному випадку обмежена.

Оцените статью

Средняя оценка 0 / 5. Количество оценок: 0

Оценок пока нет. Поставьте оценку первым.

Поделиться с друзьями

Личный помощник
Ведет дела в рамках услуги поисковая реклама Погружается в специфику работы, но при этом умеет донести информацию доступным способом Связывается с заказчиком минимум раз в неделю для передачи отчетов, обсуждения результатов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Підписка

Підписуйтесь на наш Блог, в якому ми ділимося знаннями, кейсами, гайдами та актуальними новинами інтернет-маркетингу

Збільште продажі
з вашого сайту

Наш помічник зв'яжеться з вами для узгодження
деталей та обговорення майбутньої співпраці

Іван Андрущак

Іван Андрущак - керівник відділу перших продажів [email protected]

Iм'я
Телефон
Сайт
×
Ваша заявка получена.

Мы свяжемся с вами в ближайшее время!

×
Ваша заявка отримана.

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом!