Мы свяжемся с вами в ближайшее время!
Ціна кожного кліка в контекстній, таргетованій рекламі впливає на кінцеву окупність маркетингових інвестицій.
Від чого ж залежить показник СРС (ціна за клік)? Чому в конкретному випадку PPC-фахівець рекомендує просуватися за тією чи іншою вартістю кліка?
У рекламі немає чіткого прайса для рекламодавців. Оптимальна CPC розраховується безпосередньо PPC-спеціалістом для кожної окремої кампанії та залежить від ряду факторів. Пропонуємо розглянути ці фактори докладніше.
Напевно ви вже чули, що Google, Яндекс і Facebook продають рекламні місця на своїх майданчиках за аукціонним принципом.
В аукціоні найбільший вплив на вартість кліку по рекламному оголошенню мають самі рекламодавці (і фахівці, які налаштовують їм рекламу).
Компанії в рекламних системах торгуються між собою за потрапляння на вигідні, помітні користувачеві місця в рекламних блоках (Google Ads) або за кількість відвідувачів (Яндекс.Директ).
Річ у тому, що рекламні системи отримують більшу вигоду від показу більш дорогих оголошень.
Якщо ви необґрунтовано занизите ставку в спробі заощадити, ваша реклама буде продемонстрована:
Щоб отримувати більше кліків, показів та лідів необхідно вміти змагатися за свою аудиторію з іншими учасниками аукціону і вигравати конкурентну боротьбу за кращі рекламні місця з найменшими втратами.
Дречі, як і в будь-якому аукціоні, в рекламі існує таке поняття, як мінімальна ставка. Так що навіть за відсутності конкурентів у ніші, клік не буде безкоштовним.
Тематика, як така, ніяк не впливає на СРС. Google, Яндекс і Facebook не стануть заламувати мінімальну вартість кліку тільки по тому, що ви продаєте літаки по кілька мільйонів кожен.
Тому коректніше буде сказати, що на вартість кліка впливає конкуренція в тематиці.
Аукціон позицій на практиці працює наступним чином: чим більшу ставку готовий встановити конкурент, тим дорожче будуть коштувати позиції. Конкуренція є в кожній ніші, а кількість рекламних місць часто менша за кількість охочих їх зайняти.
В інтерфейсі рекламних систем можна побачити оціночні ставки для розміщення на конкретних позиціях або для отримання потрібного обсягу трафіку. Так рекламні системи підігрівають аукціон і стимулюють рекламодавців сплачувати більше. Таким чином у деяких висококонкурентних тематиках вартість кліку може досягати сотні доларів.
Хочете отримати кліки киян, а не жителів села Лохово Мукачівського району? Це буде коштувати вам дорожче. Розподіл цін в рекламних системах працює таким чином, що при інших рівних:
Це, знову ж таки, пов'язано з конкуренцією в аудиторіях. Наприклад, у висококонкурентній тематиці в Києві аукціон буде перегрітий, та й рекламодавці в столиці готові платити більше, ніж бізнесмени в маленьких містах.
Оцінюючи вартість кліка для тих або Інших аудиторій, фахівці оптимізують витрати з бюджету, сегментуючи аудиторію перед налаштуванням рекламної кампанії, і встановлюючи оптимальний розмір ставки для кожної з обраних аудиторій.
Ключові фрази - це параметр налаштування кампанії, за допомогою яких ваша реклама демонструється зацікавленим користувачам у відповідь на їх пошукові запити.
Багато хто вважає, що на СРС безпосередньо впливає частотність запиту. Мовляв, високочастотні запити - найдорожчі та малоефективні. Хоча насправді, важливий лише розмір конкуренції по тому чи іншому запиту, що знову ж таки повертає нас до важливості тематики. Високочастотний запит з низькою конкуренцією може коштувати дешевше, ніж популярний низькочастотник.
Крім того, ціна за клік також залежить від типу запиту. У цьому сенсі їх розділяють на:
Щоб реклама була ефективною, користувач повинен побачити в ній відповідь на свій запит. А для цього в заголовку оголошення повинна бути ключова фраза. Чим точніше вона буде підібрана - тим краще для кампанії. Чому? Тому що і AdWords і Директ враховують релевантність при ранжируванні оголошень і визначенні ціни кліка. Релевантні оголошення, як правило, отримують вищу позицію в рекламному блоці при меншій вартості.
Клікнувши по оголошенню, користувач потрапляє на посадкову сторінку вашого сайту. Рекламні системи враховують якість сторінки при прогнозуванні вартості кліка також, як і релевантність оголошення. І хоч, як показує практика, вплив цього фактора незначний, всі фахівці в один голос рекомендують приділяти питанню пильну увагу.
Якою має бути якісна посадкова сторінка:
Відвідувачу повинно бути зручно оцінити пропозицію і здійснити конверсію з будь-якого пристрою.
Зупинка РК може призводити до різних результатів. Все залежить від коефіцієнта клікабельності (CTR) - співвідношення кількості показів до кількості кліків.
Спочатку, коли PPC-фахівець тільки запустив кампанію, на вартість кліка впливає тільки можливий CTR, розмір якого спрогнозований в залежності від релевантності оголошення та деяких даних за конкурентними компаніями.
Після отримання певних результатів накопичується статистика з CTR. Якщо отриманий показник менше передбаченого, вартість кліка може збільшитися. Якщо більше - знизится.
У рекламних системах пошуковиків враховується накопичений коефіцієнт клікабельності за останні 28 днів. Буває так, що в кампанії накопичується високий CTR, вартість кліка просідає, але з вичерпанням бюджету реклама якийсь час не працює.
Після відновлення реклами система може знову почати орієнтуватися на прогнозований CTR і збільшити ставки. Тому бажано не допускати зупинок показу оголошень в пошуку.
У КМС і РСЯ спостерігається зворотна ситуація. Найчастіше передбачуваний коефіцієнт в новій кампанії вище накопиченого. Це може призводити до значного зниження охоплення в межах однієї ставки. В цьому випадку можна створити дубль рекламної кампанії і запустити її з нуля. Так рекламна система знову буде орієнтуватися на очікуване значення CTR.
Цей прийом називають перезаливка РК. Метод дієвий, але краще до нього не звертатися, а відпочатку коректно налаштовувати кампанію і створювати чіпляючі рекламні креативи.
На вартість кліка впливає ціла низка чинників, і навіть не всі з них ми перерахували вище. Завдання РРС-фахівця з самого початку запустити якісну кампанію, дотримуючись порад з нашої статті. Ще важливіше відстежувати її ефективність і постійно оптимізувати: тестувати оголошення, поповнювати список мінус-слів і задавати необхідні коректування ставок раз в 4-5 днів.
Мы свяжемся с вами в ближайшее время!
Ми зв'яжемося з вами найближчим часом!